در ستایش پپ گواردیولا، ماشین پیروزی و کسب جام؛ یک دهه، نیمی از افتخارات فرگوسن!

در ستایش پپ گواردیولا، ماشین پیروزی و کسب جام؛ یک دهه، نیمی از افتخارات فرگوسن!

برای پی بردن به ارزش کار گواردیولا کافی است بدانید در 10 سال اول مربیگری‌اش تقریبا به اندازه نصف کل دوران فرگوسن افسانه‌ای جام به دست آورده.
به گزارش سایت نود، نمی‌توان از بهترین نایب‌قهرمان تاریخ لیگ‌های اروپایی تمجید نکرد اما نادیده گرفته شدن قدرت قهرمان فصل 2019-2018 لیگ برتر انگلیس هم کم لطفی در حق پپ گواردیولا، معمار این موفقیت تاریخی است.

تیم گواردیولا در 2 فصل گذشته مجموعا 198امتیاز به دست آورده و در هر 2 فصل رکورد اولین و دومین تیم پرامتیاز تاریخ لیگ برتر را از آن خودش کرد. گواردیولا اما با این پیروزی، اسطوره شخصی خودش در زمینه فتح جام‌ در لیگ داخلی را تکوین بخشید.

فقط 2 فصل بدون جام

گواردیولا دوران مربیگری خودش را با فتح سه‌گانه همراه بارسلونا در فصل 2009-2008 شروع کرد و در 3 فصل اول حضورش 3 بار قهرمان لیگ شد. او تنها در چهارمین فصل حضور در نوکمپ جام لیگ را به تیم دیگری به نام رئال مادرید داد و سپس به بایرن‌مونیخ رفت؛ جایی که 3 قهرمانی بوندس‌لیگا در 3 فصل انتظارش را می‌کشید. او به جرم قهرمان نشدن در لیگ قهرمانان اروپا، باواریا را ترک کرد و در ادامه لیگ برتر انگلیس را برگزید. عدم قهرمانی لیگ برتر در اولین فصل حضور در انگلیس بهانه کافی برای تاختن منتقدان به او را داد اما پپ به سبک خودش به جای جواب دادن در مطبوعات و کنفرانس‌ها در زمین جواب همه را داد؛ با ثبت رکورد صد امتیاز در 2 فصل قبل و قهرمانی در فصل تازه پایان یافته لیگ برتر. با این اوصاف پپ در پایان دهمین فصل مربیگری‌اش هشتمین جام لیگی را به دست آورد و به عبارت بهتر در طول یک دهه فقط 2 فصل را بدون جام داخلی پشت سر گذاشت. با این اوصاف، حالا پپ با 26 جام در جمع 6 مربی برتر پرافتخار تاریخ فوتبال قرار دارد؛ آن هم در پایان اولین دهه مربیگری و در حالی که فرگوسن بزرگ در دهه اول مربیگری‌اش تنها کم‌تر از یک سوم او ( 8 جام) افتخار داشت!

منبع : نود تی وی